27.09.2021

  • Ukrayna, Moldova ve Gürcistan liderleri, Gürcistan'ın Batum kentinde düzenlenen Gürcistan'ın Avrupa Yolu konferansında bir araya geldi.

  • Konferansa Avrupa Birliği (AB) Konseyi Başkanı Charles Michel, Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, Moldova Devlet Başkanı Maya Sandu, Gürcistan Cumhurbaşkanı Salome Zurabişvili ve Başbakan İrakli Garibaşvili katıldı.

  • Yolsuzluk Moldova'nın da ötesine geçiyor Moldova Cumhurbaşkanı Sandu ise, AB Konseyi Başkanı Michel'e hitap ederek, Avrupa kurumlarının ve AB üye devletlerinin yardımına ihtiyaçları olduğunu aktardı.

  • Pandemi kısıtlamalarına rağmen sadece yeniden başlamadık, Batum Uluslararası Konferansı'na devam ediyoruz ve bu etkinliği en üst düzeyde gerçekleştiriyoruz diye konuştu.

19/07/21 21:50

AB Konseyi Başkanı Michel, Batum’da Ukrayna, Moldova ve Gürcistan liderleri ile buluştu

Ukrayna, Moldova ve Gürcistan liderleri, Gürcistan'ın Batum kentinde düzenlenen "Gürcistan'ın Avrupa Yolu" konferansında bir araya geldi. Konferansa katılan Avrupa Birliği (AB) Konseyi Başkanı Charles Michel, "AB, 2,3 milyar euro yardım edecek ve 17 milyar euroyu harekete...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin