22.06.2021

HABER ÖZETI

  • Von der Leyen, aşı teslimatlarının ve aşılamaların AB içinde hız kazanacağını belirterek, Ne kadar hızlı aşılanırsak, salgını o kadar çabuk kontrol edebiliriz.değerlendirmesini yaptı.

  • Ursula von der Leyen ve AB Konseyi Başkanı Charles Michel, 6 Nisan'da Türkiye'yi ziyaret etmiş ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmüştü.

  • Von der Leyen'in Sözcüsü Eric Mamer, eleştiriler üzerine yaptığı açıklamada, Seibert'in cevap mektubunun Ukrayna makamlarına henüz gönderilmediğini söyledi.

  • Cevap mektubunun tarihinin Ursula von der Leyen'in Türkiye ve Ürdün'e düzenlediği seyahate rastladığını aktaran Mamer, von der Leyen'in bir mektup yazarak göndereceğini bildirdi.

15/04/21 15:46

AB Komisyonu Başkanı von der Leyen aşı oldu

Sosyal medya hesabından açıklama yapan von der Leyen, "AB içinde 100 milyon aşılama sayısını geçtikten sonra ben de bugün Kovid-19 aşısının ilk dozunu olduğum için çok mutluyum." ifadesini kullandı. Von der Leyen, aşı teslimatlarının ve aşılamaların AB içinde hız kazanacağını...

Türkiye Gazetesi ·

AB'de bu kez başka bir diplomatik protokol sorunu

Basındaki haberlere göre, Zelenskiy, von der Leyen'i gönderdiği mektupla, 23-24 Ağustos'taki Ukrayna'nın bağımsızlığının 30. yıl dönümü kutlamalarına ve Ukrayna'nın bağımsızlığına destek amacıyla ilk kez düzenlenecek "Kırım Platformu" zirve toplantısına davet etti. Diplomatik...

Türkiye Gazetesi ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin