11.05.2021

HABER ÖZETI

  • Avrupa Birliği (AB) Konseyi Başkanı Charles Michel ve AB Komisyonu Başkanı Ursula Von Der Leyen, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı ziyaretlerinin ardından değerlendirmelerde bulundu.

  • Ticareti daha da artırabilmek için hiç şüphesiz ki Gümrük Birliğinin uygulanmasına ilişkin mevcut zorlukları ele alarak güncelleme için çalışacağız.ifadelerini kullandı.

  • AB'nin, Türkiye'nin bir numaralı ithalat ve ihracat ortağı olduğuna vurgu yapan Leyen, Türkiye'deki Avrupalı şirketlerin önemli bir yatırım kaynağı olduğunu belirtti.

  • Bunu yaparken de odak noktamız yeşil ve dijital dönüşüm olacak.dedi.

06/04/21 20:06

AB Komisyonu Başkanı Leyen: "Türkiye, aslında yapıcı bir şekilde tekrar ilişki kurmak istediğini gösterdi"

AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile gerçekleştirdikleri görüşmeyle ilgili olarak, "Türkiye, aslında yapıcı bir şekilde tekrar ilişki kurmak istediğini gösterdi" dedi. Avrupa Birliği (AB) Konseyi Başkanı Charles Michel ve AB...

Istanbulhaber ·

Michel: AB, Türkiye ile ekonomik iş birliğini artırmak için somut gündem sunmaya hazır

Avrupa Birliği (AB) Konseyi Başkanı Charles Michel ve AB Komisyonu Başkanı Ursula Von Der Leyen, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı ziyaretlerinin ardından değerlendirmelerde bulundu. Avrupa Birliği (AB) Konseyi Başkanı Charles Michel, ziyarete ilişkin şunları paylaştı:...

Türkiye Gazetesi ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin