17.05.2021

HABER ÖZETI

  • Avrupa'da hızla aşılama yapılmasının önemine işaret eden Von der Leyen, Aşılama artık nihayet istikrarlı bir şekilde ilerliyor.

  • Michel, Türkiye ile ilişkileri geliştirmeyi ümit ettiklerini belirterek, Aynı zamanda bizim için Türkiye'nin olumlu ve ılımlı tutumunu devam ettirmesi önem taşıyor.

  • Michel, Doğu Akdeniz'in AB ve üye ülkeler için öncelikli konulardan olduğunu vurgulayarak gerginliğin düşürülmüş olmasından memnun olduklarını, bunun devamını dilediklerini aktardı.

  • Temkinli olduklarını belirten Michel, Türk makamlarıyla muhtemelen nisan ayında Türkiye'ye bir ziyaret için temas halindeyiz.diye konuştu.

26/03/21 04:17

Entities

AB'de üçüncü dalga endişesi

Von der Leyen ile AB Konseyi Başkanı Charles Michel, video konferans yöntemiyle yapılan ve iki gün planlandığı halde bir günde tamamlanan AB Liderler Zirvesi sonrasında basın toplantısı düzenledi. Avrupa'da hızla aşılama yapılmasının önemine işaret eden Von der Leyen,...

Türkiye Gazetesi ·

AB yönetimi nisanda Türkiye'yi ziyaret etmeyi planlıyor

Michel ile AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, video konferans yöntemiyle yapılan ve iki gün planlandığı halde bir günde tamamlanan AB Liderler Zirvesi sonrasında basın toplantısı düzenledi. Michel, Türkiye ile ilişkileri geliştirmeyi ümit ettiklerini belirterek,...

Türkiye Gazetesi ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin