13.05.2021

  • Karabük'te evsel atıklar ile plastik, cam, karton gibi ambalaj atıkları diğer çöplerden ayırıp toplayan apartman görevlisi Mehmet Şık, 7 yıldır doğanın kirlenmesini engellemeye çalışıyor.

  • Sitede oturan Neriman Şahin Kör, Mehmet Şık'ın atık malzemelerle diğer çöpleri her zaman birbirinden ayırdığını, çevre temizliğine önem verdiğini belirterek, Bizde ayrı poşetlere koyuyoruz, bizi de alıştırdı.

  • Belediye ekipleri gelip hazır bir şekilde alıyorlar Daire sahiplerinin bu işi yaparken kendisine sıkıntı çıkarmadıklarını aktaran Şık, Hatta yardımcı oldular.

  • Alışkanlık haline getirdiği iş sayesinde doğayı kirletmediği ve topladığı çöpler toprağa karışmadığı için vicdanının rahat olduğunu söyleyen Şık, Bunu yapmamın sebeplerimden biri de örnek olabilmek dedi.

11/04/21 14:00

7 yıldır atık malzemeler toprağa karışmasın diye çöpleri ayırarak topluyor

Karabük'te evsel atıklar ile plastik, cam, karton gibi ambalaj atıkları diğer çöplerden ayırıp toplayan apartman görevlisi Mehmet Şık, 7 yıldır doğanın kirlenmesini engellemeye çalışıyor. Şirinevler Mahallesi'nde yaşayan Mehmet Şık, 7 yıldır apartman görevlisi olarak çalışıyor....

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin