15.05.2021

HABER ÖZETI

  • Evinde arama yapılan emekli askerler arasında eski Sahil Güvenlik Komutanı Alper Tezeren, eski Deniz Harp Akademileri Komutanı Metin Açımuz, eski İstanbul Tersanesi Komutanı Prof.

  • Nurhan Kâhyaoğlu, eski Genelkurmay Plan ve Prensipler Dairesi Başkanı Işık Biren, eski Ege Deniz Bölge Komutanı Ali Önel Yüksel, eski İstanbul Boğaz Komutanı İlker Güven bulunuyor.

  • Terörle Mücadele Şubesi polislerinin sabah saatlerinde altı emekli amiral ile bir generalin evlerinde arama yaptığı; aramaların İstanbul, Muğla, Antalya ve Ankara’da sürdüğü öğrenildi.

  • Amiraller dışında evi aranan emekli tuğgeneralin ise Türkiye Emekli Subaylar Derneği Genel Başkanı (TESUD) Namık Kemal Çalışkan olduğu ileri sürüldü.

16/04/21 11:37

6 emekli amiral ile 1 emekli generalin evinde arama

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, emekli 104 amiralin Montrö Bildirisi’ne ilişkin yedi şüpheli hakkında daha soruşturma başlattı. Terörle Mücadele Şubesi polislerinin sabah saatlerinde altı emekli amiral ile bir generalin evlerinde arama yaptığı; aramaların İstanbul, Muğla,...

Istanbulhaber ·

Emekli amirallerin bildirisine ilişkin 7 kişi ifadeye çağırıldı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, bildiri yayınlayan emekli amirallere ilişkin yürüttüğü soruşturmada 7 kişiyi daha ifadeye çağırdı. "Montrö Bildirisi" adı altında yayınladıkları bildiri sonrası gözaltına alınıp serbest bırakılan emekli amirallerden sonra yeni gelişmeler...

Istanbulhaber ·

İstanbul’da polis ekipleri, 104 emekli amiralin darbe imalı gece yarası bildirisinde imzası bulunan bazı emekli amirallerin evinde arama yapıyor.

İstanbul'da polis ekipleri, 104 emekli amiralin darbe imalı gece yarası bildirisinde imzası bulunan bazı emekli amirallerin evinde arama yapıyor.

Istanbulhaber ·

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, bazı emekli amirallerin bildirisine ilişkin soruşturmada 6 emekli amiral ile 1 emekli generali ifadeye çağırdı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, bazı emekli amirallerin bildirisine ilişkin soruşturmada 6 emekli amiral ile 1 emekli generali ifadeye çağırdı.

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin