15.05.2021

HABER ÖZETI

  • Cumhurbaşkanlığı himayesinde Konya'da başlayan ve 8. günün sonunda Bodrum-Kuşadası arasındaki 160.3 kilometrelik son etapla sona eren TUR 2021'de bisikletçiler, 1244 kilometre pedal çevirdi.

  • Kemer - Elmalı (Göğübeli) tırmanış etabında Turkuaz Mayo'yu giyerek Genel Ferdi Klasman birinciliğine ulaşan İspanyol bisikletçi, bu avantajını son etaba kadar taşıdı ve mutlu sona ulaştı.

  • Cavendish böylece Türkiye'de birlikte yarıştığı ezeli rakibi Andre Greipel'i yakalamış oldu.

  • Delko takımından Mauro Finetto birinci, Burgos-BH takımından Jetse Bol ikinci, Alpecin takımından Jasper Philipsen'de üçüncü olarak prim kapısını geride bıraktılar.

18/04/21 15:54

56. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu sona erdi

56. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu'nun son etabı olan 160.3 kilometrelim Bodrum-Kuşadası etabını Quick Step takımından Mark Cavendish kazanırken, genel klasmanda birinciliğe ulaşan Jose Manuel Diaz Gallego kazandı. 56. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nun son gün...

Istanbulhaber ·

56. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nu Jose Manuel Diaz Gallego kazandı

Cumhurbaşkanlığı himayesinde Konya'da başlayan ve 8. günün sonunda Bodrum-Kuşadası arasındaki 160.3 kilometrelik son etapla sona eren TUR 2021'de bisikletçiler, 1244 kilometre pedal çevirdi. Delko takımının 26 yaşındaki bisikletçisi Gallego, sekiz etap sonunda elde ettiği...

Türkiye Gazetesi ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin