23.10.2021

  • Sakarya Üniversitesi ve Sakarya Büyükşehir Belediyesinin ortaklığıyla bu yıl ilk kez uluslar arası statü kazanan Sakarya Kısa Film Festivali'nin 7'ncisi gerçekleştirilecek.

  • SAÜ Kongre Merkezi'nde kurmaca ve belgesel dalında gerçekleştirilecek olan festivalde geleceğin yönetmenleri ulusal ve uluslararası kategoride toplam 2 bin 774 filmin yarışacağı etkinlikte bir araya gelecek.

  • Ve bu uluslararası işbirlikleri sayesinde bugün Türkiye'de belki de en yüksek film başvurusunun olduğu festivallerden biri haline geldi, Sakarya Kısa Film Festivali.

  • Fatih Savaşan, festivalin üniversitenin şehirle bütünleşmesi noktasında kıymetli olduğuna dikkat çekerek, Bir festivalin en önemli özelliklerinden bir tanesi lisans öğrencilerinin katılabilmesi.

15/09/21 18:13

117 ülkeden 2 bin 774 film bu festivalde yarışacak

14 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilecek olan 7. Sakarya Film Festivalinde ulusal ve uluslararası kategoride 117 ülkeden toplam 2 bin 774 film yarışacak. Geleceğin yönetmenlerinin yarışacağı festivalin tanıtım toplantısı gerçekleştirildi. Sakarya Üniversitesi ve Sakarya...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin