01.12.2021

HABER ÖZETI

  • Denizlerde av yasağının 1 Eylül'de kalmasının ardından denize açılan tekneler özellikle son bir haftadır bol miktarda hamsi avladı.

  • Balıkçı esnaflarından İbrahim Fidan, hamsinin bu sezon bol olacak gibi göründüğünü belirterek, Bugün hamsi bol geldi, kilosunu 15 TL'den satıyoruz.

  • Havalar soğuduğunda hamsi fiyatının 5 TL'ye kadar inebileceğini ve Karadeniz'de hamsi patlaması olduğunu söyleyen balık esnafı Kurtça Aydın, Bir haftadan beri çinakop ve hamsi patlaması var.

  • Hamsinin yanı sıra istavrit avında da de bolluk yaşanırken özellikle hamsinin bol ve ucuz olması istavrite olan talebi azalttı.

11/10/21 16:51

1 hafta önce 40 TL olan hamsi 15 TL’ye kadar düştü

Samsun'da tezgahlarda son zamanlarda hamsi bolluğu yaşanıyor. Kilogram fiyatı 15 TL'ye kadar düşen hamsiyi bazı vatandaşlar stok yaparken bazı vatandaşlar ise şehir dışına götürüyor. 1 Eylül'de başlayan denizlerdeki av sezonunun ardından balıkçılar, balıkçılık faaliyetlerini...

Istanbulhaber ·

Karadeniz’de istavritten sonra hamsi bereketi

Karadeniz'de son bir haftadır bol miktarda avlanan hamsi tezgâhları şenlendirirken fiyatı da 10 TL'ye kadar geriledi. Denizlerde av yasağının 1 Eylül'de kalmasının ardından denize açılan tekneler özellikle son bir haftadır bol miktarda hamsi avladı. Trabzon'da bugün itibariyle...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin