11.05.2021

  • Geride evlatlarını, eşlerini, annelerini, babalarını ve hayallerini bırakarak vatan uğruna toprağa düşen fidanların aileleri, Toroslar Belediyesi'nin Şehitler Haftası kapsamında düzenlediği Cennet Kokulum projesiyle bir araya geldi.

  • Proje ile şehit anneleri ile babalarının aljinat tekniği ile alınan ellerinin kalıbı, Türk Bayrağı motifi ile boyandı, içine fesleğen çiçeği dikilerek şehit evlatlarının isimleriyle birlikte kendilerine hediye edildi.

  • Tüm şehitlerin anısına okunan Kuran-ı Kerim tilaveti ve duaların ardından başlayan programa, Toroslar İlçe Emniyet Müdürü Zeki Avşar ve belediye meclis üyeleri de katıldı.

  • Aslanım, sanki yanımızda Şehit Astsubay Çavuş Mehmet Muhammet Akay'ın annesi Kezban Akay da el kalıplarının alındığı sırada şaşırdıklarını, çalışmanın tamamlandığını görünce ise duygulandıklarını vurgulayarak, Aslanım sanki yanımızda.

20/04/21 14:04

Şehit aileleri, ellerinin kalıbıyla yapılan saksılara çiçek dikip çocuklarının ismini verdi

MERSİN (İHA) – Mersin'in merkez ilçe Toroslar Belediyesi, anlamlı bir projeye imza attı. "Cennet Kokulum" projesiyle ellerinin kalıplarıyla saksı yapılan şehit anne ve babaları, bu saksılara çiçek dikerek evlatlarının ismini verdiler. Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin