15.08.2022

HABER ÖZETI

  • Yaklaşık 110 bin öğrenciyi kapsıyor Özel eğitimdeki öğrencilerin eğitime taşınmalarının finansmanı Sosyal Yardımlaşmayı ve Dayanışmayı Destekleme Fonu'ndan sağlanıyor.

  • 453 bin engelli bireyin eğitim imkanlarından faydalandığını söyleyen Bakan Özer, Taşıma Yoluyla Eğitime Erişim Yönetmeliği'nde yaptığımız değişiklikle önemli bir eksikliği gidermiş olduk.

  • Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren düzenleme uyarınca artık yaz döneminde eğitimine devam eden özel eğitim öğrenci ve kursiyerleri de taşıma hizmetinden yararlanabilecek.

  • Bakan Özer, Böylelikle engelli vatandaşlarımızın kendilerinin, ebeveynlerinin halk eğitimi merkezlerine erişimlerini de ücretsiz bir şekilde sağlamış olacağız.

23/06/22 12:57

Özel eğitim öğrenci ve kursiyerleri yaz döneminde de taşımalı sistemle eğitime erişebilecek

ANKARA (AA) - Milli Eğitim Bakanlığı Taşıma Yoluyla Eğitime Erişim Yönetmeliğinde yapılan değişiklik, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi. Yönetmelikte taşıma kapsamı için belirtilen "ders yılı içinde" ibaresi, "eğitim öğretim yılı süresince"...

Haber Zamani ·

Özel eğitim öğrenci ve kursiyerleri yaz döneminde de taşımalı sistemle eğitime erişebilecek

Haber Zamani

Özel eğitim öğrenci ve kursiyerleri artık yazın da taşıma yoluyla eğitim kurumlarına erişebilecek

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Taşıma Yoluyla Eğitime Erişim Yönetmeliği'nde yapılan değişiklik Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Yönetmelikte taşıma için belirtilen "ders yılı içinde" ibaresi "eğitim öğretim yılı süresince" olarak düzenlendi. Böylelikle yaz...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin