03.12.2021

  • Çağfen Koleji Kurucu Temsilcisi Serkan Can Zengin, öğrencilerin okuldaki her alanda yabancı dile maruz bırakılmasının gerekliliğine değinerek, Amacımız öğrencileri İngilizceye maruz bırakmak.

  • Çünkü İngilizce sadece derste öğrenilecek bir şey değil, ne kadar maruz bırakırsanız o kadar iyi ilerleyen bir kavram dedi.

  • Okullarda özellikle çift dilde eğitim verilecekse bunun kesinlikle ilkokul 1'inci sınıftan itibaren başlaması gerektiğini kaydeden Zengin, Biz 2-3 yıl önce itibariyle ikinci dil olarak Fransızca eğitimine başladık.

  • Başlattıkları uygulama ile ilkokul sınıf öğretmenlerini İngilizce ders anlatabilir olan öğretmenlerden istihdam ettiklerini aktaran Zengin, İkinci dönem itibariyle sınıf öğretmenleri, sınıf içindeki komutlarda, talimatlarda İngilizce kullanmaya başlayacaklar.

25/10/21 10:54

Öğrenciler okullarda yabancı dile maruz bırakılmalı

Çağfen Koleji Kurucu Temsilcisi Serkan Can Zengin, öğrencilerin okuldaki her alanda yabancı dile maruz bırakılmasının gerekliliğine değinerek, "Amacımız öğrencileri İngilizceye maruz bırakmak. Çünkü İngilizce sadece derste öğrenilecek bir şey değil, ne kadar maruz bırakırsanız...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin