25.05.2022

HABER ÖZETI

  • Mehmet Bilal Aracı, son günlerde ailelerin çocuklarını domuz gribi olduğu endişesiyle hastanelere getirdiklerini, bunların çoğunun influenza(grip) çıktığını söyledi.

  • Domuz gribi 2009'da salgına neden olan influenzanın bir varyantıdır Aileleri bilgilendiren VM Medical Park Samsun Hastanesi'nden Uzm.

  • Eskiden 1918 senesinde İspanyol gribi olarak daha sonrasında Asya, Hong Kong gribi, son dönemlerde de aslında kuş gribi, domuz gribi olarak karşımıza çıkmıştır.

  • Son 2 haftadır üst solunum yolu enfeksiyonu bulguları ile polikliniğe gelen hastalardan baktığımız testlerde yüzde 60-70 oranında influenza saptadığımızı söyleyebilirim diye konuştu.

13/01/22 16:38

Çocuklarda ’influenza’ artış gösteriyor

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Mehmet Bilal Aracı, son günlerde ailelerin çocuklarını "domuz gribi olduğu" endişesiyle hastanelere getirdiklerini, bunların çoğunun influenza(grip) çıktığını söyledi. Son günlerde özellikle çocuklarda yaygın hale gelen influenza...

Istanbulhaber ·

Doktor, ebeveynleri uyardı: "Her influenza domuz gribi değil"

Genellikle ailelerin influenza virüsüne yakalandıklarında "domuz gribi oldum" endişesine kapıldıklarını belirten Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Mehmet Bilal Aracı, "Genellikle aileler influenza olduklarında domuz gribi oldum diye tepki vermektedirler. Aslında bu...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin