14.05.2021

HABER ÖZETI

  • “HDP şimdi Ermenilerle, Amerika’yla beraber çalışıyor” Çocuğunun 2016 yılında dağa kaçırıldığını söyleyen Şemsettin Özcan, HDP’nin oğlunu götürüp PKK’ya verdiğini iddia etti.

  • HDP önünde çocuğunu beklediğini ifade eden Özcan, “Diyorum benim çocuğumu verin ben gideyim, vermezlerse ben buradan gitmeyeceğim.

  • Dağa kaçırılan çocuklarının fotoğrafları ile HDP önünde eylemini sürdüren gözü yaşlı aileler, çocukları gelene kadar eylemlerine devam edeceklerini söyledi.

  • İnsan hakları örgütleri Selahattin Demirtaş’a hak veriyor ‘onu bırakın’ diyor.

14/04/21 13:00

Çocukları dağa kaçırılan ailelerin HDP önündeki nöbeti sürüyor

Çocuklarına kavuşma ümidiyle 2 yıldır Diyarbakır’da eylem yürüten Muşlu Teker ve Özcan aileleri, HDP İl Başkanlığı önünde "halk düşmanı parti", "evlatlarımızı vereceksiniz", "ha HDP ha PKK", "Türk-Kürt kardeştir, HDP kalleştir" ve "halkı dolandıran parti" dövizleri açarak...

Türkiye Gazetesi ·

Çocukları dağa kaçırılan ailelerin HDP önündeki nöbeti sürüyor

Muş'ta çocukları terör örgütü PKK tarafından dağa kaçırılan aileler, HDP binası önünde ikinci haftada da oturma eylemini sürdürüyor. Çocuklarına kavuşma ümidiyle 2 yıldır Diyarbakır'da eylem yürüten Muşlu Teker ve Özcan aileleri, HDP İl Başkanlığı önünde "halk düşmanı parti",...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin