17.05.2021

HABER ÖZETI

  • Çavuşoğlu, Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias'ın bugün Ankara'yı ziyaret edeceğini anımsatarak iki ülke arasındaki diyalog ve üst düzey ziyaretlerin önemine işaret etti.

  • Yunanistan'la ilişkilerin son birkaç yıldır gergin seyrettiğine dikkati çeken Çavuşoğlu, bunun, daha ziyade Atina'nın olumsuz yaklaşımdan kaynaklandığını ifade etti.

  • İki komşu ülkenin görüşmeleri için Avrupa Birliği (AB) ya da başka bir ülkeye ihtiyacı olmadığını ifade eden Çavuşoğlu, Yunanistan ile anlaşamadığımız konular var.

  • Yunan mevkidaşıyla Türkiye-Yunanistan arasındaki anlaşmazlıkların konuşulacağını söyleyen Çavuşoğlu, Ukrayna ve Rusya arasında yaşanan gerilim ile ilgili de konuştu.

15/04/21 12:50

Çavuşoğlu: Mayıs başında bir heyet Mısır'a gidecek

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, NTV'de katıldığı programda gündeme ilişkin soruları yanıtlayıp değerlendirmelerde bulundu. Yunanistan'la ilişkilerin son birkaç yıldır gergin seyrettiğine dikkati çeken Çavuşoğlu, bunun, daha ziyade Atina'nın olumsuz yaklaşımdan kaynaklandığını...

Türkiye Gazetesi ·

Çavuşoğlu gündemi değerlendirdi: Mısır, Ukrayna-Rusya krizi ve Yunanistan gündemde

Son dönemde dış siyasette birçok gelişme yaşanırken Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da bu konularda açıklamalarda bulundu. Çavuşoğlu, Mısır ve Yunanistan ile ikili ilişkiler ve Ukrayna-Rusya gerilimi ile ilgili konuştu. Bugün Yunan mevkidaşı Nikos Dendias ile Ankara’da...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin