03.07.2022

HABER ÖZETI

  • Yunanistan'da iktidar ile muhalefet arasında tartışmalara neden olan ve halk tarafından protesto edilen ABD-Yunanistan Karşılıklı Savunma İşbirliği Anlaşması'nda (MDCA) yapılan değişiklikler, Yunan parlamentosu tarafından onaylandı.

  • ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ise, anlaşmayı Yunanistan ile ABD arasındaki savunma işbirliğinin temel taşı olarak nitelendirdi.

  • Anlaşma ilk olarak 1990'da imzalanmıştı İlk olarak 1990'da imzalanan söz konusu anlaşma, ABD'nin Yunanistan topraklarında eğitim ve operasyon yapmasına izin veriyor.

  • ABD, Doğu Akdeniz'deki varlığını genişletiyor ve ülkemiz ABD'nin bölgedeki en net ortağı ve muhatabı haline geliyor dedi.

12/05/22 23:48

Yunan parlamentosu ABD-Yunanistan Karşılıklı Savunma İşbirliği Anlaşması’nı onayladı

Yunanistan parlamentosu, ülkede protestolara neden olan ve ABD'nin ülkede yeni üsler açmasına izin veren ABD-Yunanistan Karşılıklı Savunma İşbirliği Anlaşması'nı (MDCA) onayladı. Yunanistan'da iktidar ile muhalefet arasında tartışmalara neden olan ve halk tarafından protesto...

Istanbulhaber ·

Yunanistan’da ABD ve savaş karşıtı gösteri

Yunanistan'ın başkenti Atina'da yüzlerce kişi, ABD-Yunanistan Karşılıklı Savunma İşbirliği Anlaşması ve savaş karşıtı protesto gösterisi düzenledi. Atina'da Yunanistan Komünist Partisi (KKE) öncülüğünde toplanan yüzlerce kişi, ABD-Yunanistan Karşılıklı Savunma İşbirliği...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin