23.08.2019

HABER ÖZETI

  • KASTAMONU (AA) - Kastamonu'nun Küre ilçesinde faaliyet gösteren Eti Bakır Maden İşletmesi'nde kurtarma tatbikatı yapıldı.

  • Senaryo gereği yerin 850 metre altında çalışan bir madencinin iş makinesine sıkışması ve bir personelin de düşmesi sonucu 112 Acil Servis, AFAD ve UMKE'den destek istendi.

  • İl Sağlık Müdürü Sadettin Yazı da AFAD ve UMKE ile ilgili sivil toplum kuruluşlarının iş birliğinin Türkiye'de örnek teşkil edecek seviyede olduğuna işaret etti.

  • Maden personelinin de destek verdiği çalışmalarda yaralılara ilk müdahaleyi yapan ekipler, daha sonra sedyeyle dışarı çıkararak sağlık kurumlarına nakletti.

19/04/19 16:04

Yerin 850 metre altında kurtarma tatbikatı

Kastamonu'nun Küre ilçesinde faaliyet gösteren Eti Bakır Maden İşletmesi'nde kurtarma tatbikatı yapıldı. Kastamonu İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ve Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) ile maden işletmesinin koordinasyonunda yer altı metal madenciliği alanında...

Memurlar ·

Yerin 850 metre altında kurtarma tatbikatı

Memurlar

Yerin 850 metre altında kurtarma tatbikatı

KASTAMONU (AA) - Kastamonu'nun Küre ilçesinde faaliyet gösteren Eti Bakır Maden İşletmesi'nde kurtarma tatbikatı yapıldı. Kastamonu İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ve Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) ile maden işletmesinin koordinasyonunda yer altı metal madenciliği...

Memleket ·

Yerin 850 metre altında kurtarma tatbikatı

Memleket

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin