24.08.2019

  • BirGün'den Burcu Cansu'nun haberine göre Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, güvenlik soruşturması gerekçesiyle atanmayan hekim sayısının 720 olduğunu açıkladı.

  • CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, OHAL kapsamında çıkarılan KHK ile devlet memurluğuna alınma koşullarına , “güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması yapılmış olmak” şartının eklenmesini bir kez daha Meclis gündemine taşıdı.

  • KEYFİ ATAMAMA Ankara Tabip Odası Başkanı Vedat Bulut, güvenlik soruşturmasının “masumiyet karinesini” ve 1219 Sayılı Tıp Mesleklerinin Uygulanmasına Dair Yasa’yı yok saydığını belirtti.

  • Ataması henüz yapılmayan doktorlar hakkında Bakanlığımız Güvenlik Soruşturma ve Değerlendirme Komisyonu tarafından daha detaylı bir inceleme uygulanıyor” dedi.

12/01/19 14:38

Yeni mezun 720 doktor 'sakıncalı' bulunarak atanmadı!

Yeni mezun 720 doktor Bakanlık tarafından güvenlik soruşturmasında sakıncalı bulunarak atanmadı. CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, Anayasa’da yer alan "kamu önünde eşitlik" ilkesi ve "kamu hizmetine girme hakkı"nın ihlal edildiğini söyledi. BirGün'den Burcu Cansu'nun...

soL Haber ·

Yeni mezun 720 doktor 'sakıncalı' bulunarak atanmadı!

soL Haber

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin