26.05.2020

  • Teknofest'te, çevre, sağlık, afet yönetimi, eğitim ve ulaşım gibi insan hayatını etkileyen her alanda, yenilikleri ve teknolojik gelişmeleri hedefleyen İnsanlık Yararına Teknolojiler Yarışması bu yıl AFAD'ın desteğiyle gerçekleştiriliyor.

  • Yarışmacılardan Zehra Karakaş, eski ve yeni binalara uygulanabilecek esnek malzemeler ile konutları depreme daha dayanıklı hale getirecek Esnek Malzemeli Ev Yapalım, Depremle Savaşalım adında bir proje geliştirdi.

  • AFAD, geleceğimizi şekillendirecek projelerin ortaya çıkacağı bu yarışmanın yürütücülüğünü üstlenerek yarışmaya katılan 555 takımda gençlerin heyecanını paylaşıyor.

  • Stant ziyaretçileri, iki AFAD Mobil Deprem Simülasyon Merkezi'nde 7,2 büyüklüğündeki bir depremi bile deneyimleyebiliyor.

20/09/19 12:02

Yeni buluşlar yarışıyor

Teknofest'te, çevre, sağlık, afet yönetimi, eğitim ve ulaşım gibi insan hayatını etkileyen her alanda, yenilikleri ve teknolojik gelişmeleri hedefleyen "İnsanlık Yararına Teknolojiler Yarışması" bu yıl AFAD'ın desteğiyle gerçekleştiriliyor. AFAD, geleceğimizi şekillendirecek...

Memleket ·

Yeni buluşlar yarışıyor

Memleket

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin