20.01.2019

HABER ÖZETI

  • Yemen Cumhurbaşkanı Abdurabbu Mansur el-Hadi, Suudi Arabistan’ın desteklediği El-Hudeyde’yi İran destekli Hutiler’den geri almak için başlatılan operasyonu takip edebilmek için 1.5 yıl sonra Aden’e döndü.

  • Hükümet kaynaklarının verdiği bilgiye göre güney sahillerinin güvenliğini üstlenen Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Yemen Cumhurbaşkanı'nın Aden'e gitmesine izin vermemişti.

  • BAE'nin Mayıs ayında Yemen'e ait Sokotra Adasında hak iddia etmesiyle birlikte iki ülke arasındaki kriz zirveye çıkmıştı.

14/06/18 18:23

Yemen Cumhurbaşkanı Hadi, 1.5 yıl sonra Aden’de

Yemen Cumhurbaşkanı Abdurabbu Mansur Hadi, ülkesinin güneyinde bulunan sahil kenti Aden'e 1.5 yıl sonra ulaştı. Yemen Cumhurbaşkanı Abdurabbu Mansur el-Hadi, Suudi Arabistan'ın desteklediği El-Hudeyde'yi İran destekli Hutiler'den geri almak için başlatılan operasyonu takip...

Istanbulhaber ·

Yemen Cumhurbaşkanı Hadi, 1.5 yıl sonra Aden’de

Yemen Cumhurbaşkanı Abdurabbu Mansur el-Hadi, Suudi Arabistan’ın desteklediği El-Hudeyde’yi İran destekli Hutiler’den geri almak için başlatılan operasyonu takip edebilmek için 1.5 yıl sonra Aden’e döndü. Ülkenin güney sahil şeridinin güvenlik kontrolünü sağlayan Birleşik...

İhlas Haber Ajansı ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin