09.08.2020

  • BOLU (AA) - Bolu Dağı'ndaki bir yaylada devrilen ağacın enerji nakil hatlarını koparması nedeniyle 4 gündür elektriksiz yaşayan ailenin imdadına Sakarya Elektrik Dağıtım AŞ. (SEDAŞ) ekipleri yetişti.

  • Yoğun kar nedeniyle yaylanın yollarının kapalı olması üzerine İl Özel İdaresi ve Bolu Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri iş makineleriyle yolu ulaşıma açtı.

  • SEDAŞ Bolu Sorumlusu Levent Şimşek, kendilerine ihbar gelir gelmez bölgeye ulaşmaya çalıştıklarını belirterek, Yılmaz ailesinin yaylada tek başlarına oturduklarını öğrendikten sonra bu işe daha fazla önem verdik.

  • Bölgede yaklaşık bir metre karın içinde elektrik tellerini bağlayan ekipler, Yılmaz çiftinin evlerinin bulunduğu Kasaplar Köyü Yaylası'na yeniden enerji verdi.

14/02/20 15:45

Yaylada 4 gün elektriksiz kalan ailenin imdadına ekipler yetişti

BOLU (AA) - Bolu Dağı'ndaki bir yaylada devrilen ağacın enerji nakil hatlarını koparması nedeniyle 4 gündür elektriksiz yaşayan ailenin imdadına Sakarya Elektrik Dağıtım AŞ. (SEDAŞ) ekipleri yetişti. Kentte etkili olan yoğun kar yağışı sebebiyle bazı enerji nakil hatlarında...

Memleket ·

Yaylada 4 gün elektriksiz kalan ailenin imdadına ekipler yetişti

Memleket

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin