06.08.2021

  • Bakan Selçuk, yine PIKTES kapsamında istihdam edilen 375 rehber danışman tarafından öğrencilere akademik ve kişisel rehberlik yapılarak, gereken durumlarda psikososyal destek sağlandığına da işaret etti.

  • Ayrıca salgın sürecinde yabancı velilere farklı iletişim kanallarıyla bilgilendirmeler yapılarak çocukları ile birlikte evde düzenleyebilecekleri eğitim etkinlikleri konusunda destek sağlandı.değerlendirmesinde bulundu.meb, Yabancı öğrenciler, Ziya Selçuk

  • Bu kapsamda uzaktan ve yüz yüze eğitim sistemleri bir araya getirilerek oluşturulan 'Harmanlanmış Eğitim' modeli geliştirildi.

  • Ayrıca hijyenin çok önemli olduğu bu süreçte 4 bin aileye sabun, dezenfektan, diş fırçası ve macunu ile hijyen kitabı gibi malzemelerden oluşan kişisel bakım paketi de ulaştırıldı.

28/05/20 16:38

Yabancı öğrenciler de EBA'dan yararlanıyor

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yabancı öğrencilerin de Türk öğrencilerle birlikte TRT-EBA TV aracılığı ile derslerini takip ettiğini ve binlerce ders içeriğine ulaşabildiğini ifade etti. Bakan Selçuk, yaptığı yazılı açıklamada, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını...

Memurlar ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin