22.08.2019

  • Geçmişteki kuraklık nedeniyle özellikle kayısı bahçelerine yeteri kadar su veremeyen, bu nedenle dal kuruması gibi çeşitli hastalıklarla mücadele eden üreticiler, son yağışlarla rahat bir nefes aldı.

  • - Gelecek için umut verici oldu Macit, son aylardaki kar yağışıyla çiftçilerin yaz mevsimine umutla baktığını dile getirerek, Aralık ayındaki yağışlar iyi, gelecek için umut verici.

  • - Verimli ve bereketli bir yıl bekliyoruz Yeşilyurt Ziraat Odası Başkanı Doğan Solmaz ise yaşanan kuraklıktan dolayı çiftçilerin ekonomik anlamda kayıplar yaşadığını ifade ederek, Bu yıl verimli ve bereketli bir yıl bekliyoruz.

  • Geçen yıl Arguvan ilçesindeki tahıl üretiminde büyük oranda düşüş oldu, hatta kuraklıktan dolayı bazı bölgelerde hasat yapılamadı.

12/01/19 21:14

Yağışlar çiftçinin yüzünü güldürdü

MALATYA (AA) - ORHAN YOLDAŞ - Malatya'da son yıllarda yaşanan kuraklık nedeniyle sulama suyu sıkıntısı çeken çiftçilerin yüzü, yörede aralık ayından bu yana etkili olan yağışlarla güldü. Dünya kuru kayısı ihtiyacının yüzde 85'inin karşılandığı Malatya'da, son 3 yıldır etkili...

Memleket ·

Yağışlar çiftçinin yüzünü güldürdü

Memleket

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin