28.05.2020

HABER ÖZETI

  • New York Teknoloji Enstitüsü araştırmacılarından Gonzalo Otazu’nun BCG (verem) aşısının zorunlu olduğu ülkelerde Kovid-19 vaka sayıları arasında bir korelasyon olabileceğini öne sürmesi tartışma konusu oldu.

  • İDDİA: Verem aşısının zorunlu olmadığı İtalya, Hollanda, ABD koronavirüs salgınından daha çok etkilendi.

  • Sercan Ulusoy, söz konusu çalışmanın henüz varsayım olduğunu belirterek; “Yayınlanan makalenin bilimsel değeri olup olmadığı bile tartışmalı.

  • 'Kafa karıştırmak doğru değil' Hacettepe Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof.

09/04/20 10:33

Verem aşısıyla ilgili çarpıcı tartışma!

New York Teknoloji Enstitüsü araştırmacılarından Gonzalo Otazu’nun BCG (verem) aşısının zorunlu olduğu ülkelerde Kovid-19 vaka sayıları arasında bir korelasyon olabileceğini öne sürmesi tartışma konusu oldu. Otazu, BCG aşısının zorunlu olmadığı İtalya, Hollanda ve ABD...

Türkiye Gazetesi ·

'Verem aşısı iddiası bir spekülasyon'

Milliyet'ten Mert İnan'ın haberine göre: Otazu, BCG aşısının zorunlu olmadığı İtalya, Hollanda ve ABD gibi ülkelerin koronavirüs salgınından, bu aşının zorunlu olduğu ülkelere oranla daha fazla etkilendiğini iddia ederken, uzmanlar Otazu'nun görüşlerine temkinli yaklaştılar....

Memurlar ·

'Verem aşısı iddiası bir spekülasyon'

Memurlar

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin