10.07.2020

HABER ÖZETI

  • Dahası Giammattei ve beraberindekilerin Venezuela'ya İtalyan pasaportu ile girmeye çalıştıklarının altı çizilen açıklamada dolayısıyla ülkeye girişlerinin engellendiği belirtildi.

  • Açıklamada Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro hükümetinin diğer ülkelerle saygı ve uluslararası hukuk çerçevesinde ilişki kurmak istediği ifade edildi.

  • Maduro taraftarlarının da sokağa çıkarak Devlet Başkanlığı Sarayı Miraflores etrafında toplandığı günün sonunda Lopez, önce Şili, ardından da İspanya'nın büyükelçiliğine sığınmıştı.

  • Muhalif lider Guaido da Maduro hükümetinin Guatemala liderinin ülkeye girişine izin vermeyerek, eşi görülmemiş ve gereksiz diplomatik saldırganlık yaptığını savundu.

13/10/19 03:47

Venezuela'dan Giammattei'nin ülkeye girişine izin verilmemesine ilişkin açıklama

BOGOTA (AA) - Venezuela Dışişleri Bakanlığı, Guatemala'da Devlet Başkanı seçilen ve henüz göreve başlamayan Alejandro Giammatei'nin İtalyan pasaportuyla girmeye çalıştığı ve davetsiz geldiği için ülkeye sokulmadığını duyurdu. Guatemala'daki Devlet Başkanlığı görevine 14...

Memleket ·

Venezuela'dan Giammattei'nin ülkeye girişine izin verilmemesine ilişkin açıklama

Memleket

Venezuela, Guatemala Devlet Başkanı'nın ülkeye girişini engelledi

CARACAS (AA) - Guatemala'da yeni devlet başkanı seçilen Alejandro Giammattei, kendini "geçici devlet başkanı" ilan eden Ulusal Meclis Başkanı Juan Guaido ile görüşmek üzere geldiği Venezuela'ya girmesine izin verilmediğini belirtti. Giammattei, Twitter hesabından yaptığı...

Memleket ·

Venezuela, Guatemala Devlet Başkanı'nın ülkeye girişini engelledi

Memleket

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin