06.06.2020

HABER ÖZETI

  • Uzun süredir ABD ve ABD destekli muhalefetin saldırılarına sahne olan Venezuela'da hükümet ile muhalefette yer alan bazı partiler arasında anlaşma imzalandı.

  • Venezuela'yauygulanan uluslararası yaptırımların kaldırılmasının talep edildiği anlaşmayla ayrıca iktidardaki Venezüella Birleşik Sosyalist Partisinin (PSUV) Ulusal Meclis'egeri dönmesine de karar verildi.

  • Venezuela, insani kriz ve yardım tartışmaları, elektrik kesintileri, ABD ve bölge ülkelerinin müdahale tehditleri eşliğinde ağır bir siyasi krizden geçiyor.

  • Bu anlaşmanın Venezuela’daki barışın kuvvetlendirilmesi için büyük bir adım olduğunu vurgulayan Rodriguez, bütün muhalif partilere ulusal diyalog masasına katılma çağrısı yaptı.

17/09/19 09:03

Venezuela’da hükümet ve bazı muhalifler arasında anlaşma

Venezuela’da hükümet ile muhaliflerin elindeki Ulusal Meclisteki bazı partiler arasında anlaşma imzalandı ve bir diyalog masası oluşturuldu. Venezuela, insani kriz ve yardım tartışmaları, elektrik kesintileri, ABD ve bölge ülkelerinin müdahale tehditleri eşliğinde ağır...

BRTK ·

Venezuela'da muhaliflerle anlaşma sağlandı

Uzun süredir ABD ve ABD destekli muhalefetin saldırılarına sahne olan Venezuela'da hükümet ile muhalefette yer alan bazı partiler arasında anlaşma imzalandı. ABD destekli Ulusal Meclis (UM) Başkanı Juan Guaido öncülüğündeki "muhaliflerin" hükümetle olan görüşmelerden çekildiklerini...

soL Haber ·

Venezuela'da muhaliflerle anlaşma sağlandı

soL Haber

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin