21.08.2019

HABER ÖZETI

  • Venezuela’da hükümetin seferberlikte ve olağanüstü durumlarda silah altına almak için oluşturduğu Bolivarcı Ulusal Milis Gücü mensuplarının sayısı, 2 milyonu geçti.

  • Törene Kurucu Meclis Başkanı Diosdado Cabello ve Savunma Bakanı Vladimir Padrino Lopez'in de aralarında bulunduğu çok sayıda üst düzey yetkili katıldı.

  • AA’nın haberine göre; Maduro ayrıca Bolivarcı Milislere, silahlı kuvvetlerin anayasadaki konumu kapsamında kimlik kazandırılması için Kurucu Meclis’ten çalışma yürütmesini istedi.

  • Törende yaptığı konuşmada milis sayısını 3 milyona çıkarmayı hedeflediklerini kaydeden Maduro milislerin ülkedeki barışın korunmasında önemli yer tuttuğunu belirtti.

14/04/19 13:53

Venezuela'da Bolivarcı Milis Gücünün sayısı 2 milyonu aştı

Tarihinin en ciddi siyasi krizini yaşayan ve ABD'nin işgalle tehdit ettiği Venezuela'nın başkenti Caracas'ta eski Devlet Başkanı Hugo Chavez'e karşı gerçekleştirilen ve 48 saat süren darbenin bastırılmasının 17'nci, Bolivarcı Ulusal Milis Gücünün kuruluşunun 10'uncu yıldönümü...

TRT Haber ·

Venezuela'da Bolivarcı Milis Gücünün sayısı 2 milyonu aştı

TRT Haber

Venezuela’da Bolivarcı Milis Gücünün sayısı 2 milyonu aştı

Venezuela’da hükümetin seferberlikte ve olağanüstü durumlarda silah altına almak için oluşturduğu Bolivarcı Ulusal Milis Gücü mensuplarının sayısı, 2 milyonu geçti. Tarihinin en ciddi siyasi krizini yaşayan ve ABD’nin işgalle tehdit ettiği Venezuela’nın başkenti Caracas’ta...

BRTK ·

Venezuela’da Bolivarcı Milis Gücünün sayısı 2 milyonu aştı

BRTK

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin