05.06.2020

HABER ÖZETI

  • Disleksi tanısının konmasında zeka testi önemli bir noktadır Disleksinin belirtilerinden bahseden Uzm.

  • Çocukların okumada, yazılı anlatımda ve matematikte yaşıtlarına göre belirgin bir şekilde aldığı eğitimi uygun olmayan bir başarısızlığın olmasıdır dedi.

  • Avcı, disleksi rahatsızlığı görülen çocuklar için sınıf öğretmenlerinin ve ailelerinin rolünün çok önemli olduğunu belirtti.

  • Psikolog Meral Avcı, disleksi tedavisinin özel eğitimle desteklenerek ve çocuğun yönlendirilerek yapılabileceğini belirtirken, çocuğun yeteneğine uygun bir şekilde uzun bir tedavi sürecine alınacağını söyledi.

15/09/19 10:19

Veliler dikkat! Bu belirtiler varsa çocuğunuz 'disleksi' olabilir

İzmir Kent Hastanesi'nden Uzm. Psk. Meral Avcı, disleksinin tanımını yaparak, "Disleksi öğrenme bozukluğudur. Çocukların okumada, yazılı anlatımda ve matematikte yaşıtlarına göre belirgin bir şekilde aldığı eğitimi uygun olmayan bir başarısızlığın olmasıdır" dedi. Avcı,...

Memurlar ·

Veliler dikkat! Bu belirtiler varsa çocuğunuz 'disleksi' olabilir

Memurlar

Çocuğunuz okuma ve yazma sıkıntısı yaşıyorsa disleksi olabilir

Uzman Psikolog Meral Avcı, disleksinin belirtilerinden ve tedavi yöntemlerinden bahsederken, disleksi rahatsızlığı görülen çocuklar için sınıf öğretmenlerinin ve ailelerinin rolünün çok önemli olduğunu söyledi. İzmir Kent Hastanesi'nden Uzm. Psk. Meral Avcı, disleksinin...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin