31.05.2020

HABER ÖZETI

  • Vakıflı Ermeni Kilisesi'nde düzenlenen Meryem Ana Yortusu'na yurt dışından, İstanbul'dan, Ankara'dan, Antakya ve İskenderun'dan çok sayıda Hristiyan vatandaş katıldı.

  • Vakıflı Mahallesi Ermeni Cemaati Başkanı Cem Çapar da Meryem Ana Yortusu'nun bu yıl Alevi komşularının Gadir-i Hum bayramıyla aynı güne denk geldiğine dikkat çekerek, Beraber kazanlarımızı kaynattık.

  • Ayin sonunda bağ bozumunu yapan köylüler, tüm yılın bereketi için dua etti.

  • Vakıflı Köyü Muhtarı Berç Kartun ise, her sene geleneksel olarak düzenledikleri Meryem Ana Yortusu'nu bu sene de içten duygularla kutladıklarını söyledi.

18/08/19 17:12

Vakıflı’da ‘Meryem Ana Yortusu’ kutlandı

Türkiye'nin tek Ermeni köyü olan Hatay'ın Samandağ ilçesine bağlı Vakıflı köyünde "Meryem Ana Yortusu" düzenlenen ayinle kutlandı. Ayin sonunda bağ bozumunu yapan köylüler, tüm yılın bereketi için dua etti. Vakıflı Ermeni Kilisesi'nde düzenlenen Meryem Ana Yortusu'na yurt...

Istanbulhaber ·

Hatay'da Meryem Ana Yortusu Ve Üzüm Bayramı Kutlandı

Ali ARSLAN/SAMANDAĞ (Hatay), (DHA)- HATAY'ın Samandağ ilçesinde, Ermenilerin oturduğu Vakıflı Mahallesi'nde 'Meryem Ana Yortusu' ve 'Üzüm Bayramı' kutlandı. Meryem Ana Kilisesi'nde Hatay Ermeni Kiliseleri din görevlisi Avedis Tabaşyan'ın yönettiği ayinde ilahiler okundu...

MİLLİYET HABER ·

Hatay'da Meryem Ana Yortusu Ve Üzüm Bayramı Kutlandı

MİLLİYET HABER

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin