07.08.2020

HABER ÖZETI

  • SefaBilgitekin - Türkiye’nin tabii harikalarından birisi olan ve son senelerde yapılaşmanın arttığı Trabzon’daki Uzungöl, İmar Barışı düzenlemesinde, Ayder Yaylası’ndan sonra en fazla tartışılan bölgelerin başında geliyordu.

  • BİNALAR İKİ KATI GEÇMEYECEK Her türlü ruhsata tabi yapılara ait projeler, belediye sınırları içerisinde yer alıyorsa belediyeden, sınır dışında kalıyorsa Valilik'ten onay alacak.

  • Uygulama kapsamında bölgede 112 kaçak yapı tespit edilirken bunlardan 95'i yıkılmış 17'si de tıraşlanmıştı.

  • Toplu Konut Kooperatifleri, turistik tesisler, kamu kurumlarına ait tesisler, askeri alanlarda inşa edilecek konutlar ve kamu hizmet binaları ise peyzaj yaptırmaları zorunlu olacak.

25/02/20 07:37

Uzungöl'e özel koruma

Sefa Bilgitekin - Türkiye'nin tabii harikalarından birisi olan ve son senelerde yapılaşmanın arttığı Trabzon'daki Uzungöl, İmar Barışı düzenlemesinde, Ayder Yaylası'ndan sonra en fazla tartışılan bölgelerin başında geliyordu. Uygulama kapsamında bölgede 112 kaçak yapı tespit...

Memurlar ·

Uzungöl'e özel koruma

Memurlar

Uzungöl’e özel koruma

Sefa Bilgitekin - Türkiye’nin tabii harikalarından birisi olan ve son senelerde yapılaşmanın arttığı Trabzon’daki Uzungöl, İmar Barışı düzenlemesinde, Ayder Yaylası’ndan sonra en fazla tartışılan bölgelerin başında geliyordu. Uygulama kapsamında bölgede 112 kaçak yapı tespit...

Türkiye Gazetesi ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin