25.05.2022

  • (TEİS) Genel Başkanı Nurten Saydan,yaptığı açıklamada, Covid-19 salgınıyla mücadelede, bazı cerrahi maskelerin güvenilir olmadığına dikkat çekti.

  • Uzmanlar artan mutasyonlu virüs vakalarına karşı her geçen gün dikkat edilmesi gerekenleri sıralarken, piyasadakimaskelere karşı da uyarıyor.

  • Cerrahi maskelerin tıbbi atık olduğu unutulmamalı ve Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığının duyurusu gereği bir poşete koyularak, ağzı bağlı şekilde 72 saat bekletilerek evsel atık kapsamında çöpe atılmalıdır.​​​​​​

  • Saydan, maske seçiminde çok dikkatli ve titiz olunması gerektiğini belirterek, şunları kaydetti: Maskelerin yaygın kullanılması ve zorunlu olması sonucu ulaşımı kolaylaşmış fakat güvenilirliği de azalmış durumda.

17/01/22 14:37

Uzman isimden kritik maske uyarısı: Merdiven altı ürünlere dikkat!

Uzmanlar artan mutasyonlu virüs vakalarına karşı her geçen gün dikkat edilmesi gerekenleri sıralarken, piyasadaki maskelere karşı da uyarıyor. (TEİS) Genel Başkanı Nurten Saydan, yaptığı açıklamada, Covid-19 salgınıyla mücadelede, bazı cerrahi maskelerin güvenilir olmadığına...

Türkiye Gazetesi ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin