25.05.2022

  • Ertuğrul Gazi Spor Kompleksi'nde düzenlenen Uluslararası VEX Robotics Adana Turnuvası'na Adana'nın yanı sıra Mersin, Antalya, Konya, Osmaniye ve Şanlıurfa'dan ortaokul öğrencilerinden oluşan 30 takım katıldı.

  • Turnuvaya katılan tüm takımları kutlayan Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir, Geleceğimizi emanet edeceğimiz gençlerimizin teknoloji üretebilen bireyler olarak yetişmesini çok kıymetli buluyorum.

  • Yenilikçi çözümler geliştirerek, kodladıkları ve tasarladıkları robotlarıyla takım halinde yarışan öğrencilerin mücadeleleri nefes kesti.

  • Turnuvamızda gençlerimiz her şeyden önce bir dostluk mücadelesi içerisinde işbirliğinin, yardımlaşma ve dayanışmanın, takım ruhunun en güzel örneğini sergilediler.

17/01/22 11:27

Uluslararası VEX Robotics Adana Turnuvası

Yüreğir Belediyesi, Adana'nın kurtuluşunun 100 yılı etkinlikleri kapsamında "Uluslararası VEX Robotics Adana Turnuvası" düzenledi. 6 ilden 30 takımın katıldığı turnuvada ortaokul öğrencileri bilim yolunda kıyasıya yarıştı. Ertuğrul Gazi Spor Kompleksi'nde düzenlenen "Uluslararası...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin