23.05.2022

  • İdlib Ulusal Hastanesi, Rahme, İhlas, Salam, Sarmada Psikiyatri ve Kefertaharim gibi büyük hastaneler, kısıtlı imkanlardan dolayı hizmetlerini en alt seviyeye indirdi.

  • Uluslararası kuruluşların yardımlarını askıya almasının ardından İdlib ve Halep kırsalında on binlerce hastaya ücretsiz sağlık hizmeti veren 18 hastanede faaliyetler durma noktasına geldi.

  • Hastanelerin genellikle dahiliye, cerrahi, kadın hastalıkları ve çocuk hastalıkları alanında hizmet verdiğini ifade eden Abden, Desteğin kesilmesi, sağlık sektörünü çökme riskiyle karşı karşıya bıraktı.uyarısında bulundu.

  • Abdurrahman, kış aylarının çetin geçtiği İdlib’de Kovid-19 vakalarının artışta olduğu bir dönemde sağlık sektörüne yardımların kesilmesinin on binlerce hastayı mağdur edeceğini kaydetti.

15/01/22 12:19

Uluslararası kuruluşların desteğini kesmesi İdlib'de sağlık sektörünü çökme noktasına getirdi

İDLİB (AA) - Sağlık çalışanları, on binlerce hastanın mağdur edilmemesi için desteğin yeniden sağlanması gerektiğini vurguluyor. Uluslararası kuruluşların yardımlarını askıya almasının ardından İdlib ve Halep kırsalında on binlerce hastaya ücretsiz sağlık hizmeti veren...

Haber Zamani ·

Uluslararası kuruluşların desteğini kesmesi İdlib'de sağlık sektörünü çökme noktasına getirdi

Haber Zamani

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin