19.08.2019

HABER ÖZETI

  • Reuters haber ajansının Fransa Cumhurbaşkanlığı kaynaklarına dayandırdığı habere göre, görüşmenin ana gündem maddelerinden biri Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğu'nda işlenen Cemal Kaşıkçı cinayetiydi.

  • Cinayetin Ortadoğu'da daha fazla istikrarsızlığa neden olmaması gerektiğini belirten iki lider, cinayetin yansımalarının Yemen'deki savaşa çözüm bulmaya yardımcı olabileceği konusunda görüş birliğine vardı.

  • acron'un ABD, Çin ve Rusya'dan korunmak için Avrupa'nın kendi ordusunu oluşturması gerektiğini ileri sürmesi hakkında Trump, Çok aşağılayıcı.

  • Kaldı ki, daha önce de söyledim, Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı'nın açıklaması oldu, şimdi inkar ediyorlar, 'Yapmadık' diyorlar.

10/11/18 17:47

Trump ve Macron'dan Suudi Arabistan mesajı

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ve ABD Başkanı  Donald Trump'ın gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetiyle ilgili Suudi Arabistan  yönetiminin daha fazla bilgi vermesi gerektiği yönünde görüş bildirdikleri  belirtildi. Fransız basınında, yetkililere dayandırılarak verilen...

F5 Haber ·

Trump ve Macron'dan Kaşıkçı çağrısı! "Daha fazla ayrıntı verilmeli"

Trump ve Macron, Kaşıkçı cinayetiyle ilgili "Suudi Arabistan daha fazla ayrıntı vermeli" dedi. Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile ABD Başbakanı Donald Trump'un Elysee Sarayı'ndaki görüşmesi gergin başladı. Yerel saatle 11.00'de başlayan görüşme Elysee Sarayı'nda...

F5 Haber ·

Trump ve Macron'dan Kaşıkçı çağrısı

ABD Başkanı Trump ve Fransa Cumhurbaşkanı Macron, Kaşıkçı cinayetiyle ilgili "Suudi Arabistan daha fazla ayrıntı vermeli" açıklaması yaptı. İKİ LİDER GÖRÜŞ BİRLİĞİNE VARDI Cinayetin Ortadoğu'da daha fazla istikrarsızlığa  neden olmaması gerektiğini belirten iki lider,...

En Son Haber ·

Trump ve Macron'dan Kaşıkçı çağrısı

En Son Haber

Trump ve Macron'dan Kaşıkçı çağrısı! "Daha fazla ayrıntı verilmeli"

Trump ve Macron, Kaşıkçı cinayetiyle ilgili "Suudi Arabistan daha fazla ayrıntı vermeli" dedi. ABD Başkanı Trump ve Fransa Cumhurbaşkanı Macron, Kaşıkçı cinayetiyle ilgili "Suudi Arabistan daha fazla ayrıntı vermeli" açıklaması yaptı.

F5 Haber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin