25.09.2020

HABER ÖZETI

  • Amerikan New York Times (NYT) gazetesinin üst düzey bir yetkiliye dayandırdığı haberine göre Trump, Pentagon'un Suriye'nin doğusunda 200 civarında asker bırakmayı öngören planını kabul edecek.

  • Haberde söz konusu planın iki nedene dayandığı ve bunların DEAŞ'la mücadele ve Suriye'nin doğusundaki petrol bölgelerinin Esed rejimi ile Rusya'nın eline geçmemesi olduğu kaydedildi.

  • Trump, önceki hafta yaptığı duyuruyla Suriye'nin kuzeyindeki bin civarında Amerikan askerinin geri çekileceğini açıklamış, Savunma Bakanı Mark Esper de bu askerlerin Irak'ın batısına nakledileceklerini ilan etmişti.

  • ABD'nin, Suriye'nin El Tanf bölgesinde halen 125 kadar askeri bulunuyor.

21/10/19 11:39

"Trump, Suriye'nin doğusunda 200 asker bırakmayı düşünüyor" iddiası

Amerikan New York Times (NYT) gazetesinin üst düzey bir yetkiliye dayandırdığı haberine göre Trump, Pentagon'un Suriye'nin doğusunda 200 civarında asker bırakmayı öngören planını kabul edecek. Haberde söz konusu planın iki nedene dayandığı ve bunların DEAŞ'la mücadele...

Türkiye Gazetesi ·

"Trump, Suriye'nin doğusunda 200 asker bırakmayı düşünüyor" iddiası

WASHINGTON (AA) - ABD Başkanı Donald Trump'ın, Suriye'nin doğusunda, petrol bölgelerinin Esed rejimi ve Rusya'nın eline geçmemesi için 200 civarında asker bırakmayı düşündüğü iddia edildi. Amerikan New York Times (NYT) gazetesinin üst düzey bir yetkiliye dayandırdığı haberine...

Memleket ·

"Trump, Suriye'nin doğusunda 200 asker bırakmayı düşünüyor" iddiası

Memleket

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin