02.04.2020

HABER ÖZETI

  • WASHINGTON (AA) - ABD Başkanı Donald Trump, Taliban'la anlaşmanın yakın olduğunu belirterek, Bir anlaşmaya varmak için iyi bir ihtimal olduğunu düşünüyorum.dedi.

  • Amerikan iHeart Radyo'ya verdiği mülakatta ABD ile Taliban arasındaki sürece temas eden Trump, umutlu olduğunu dile getirdi.

  • Hükümetin geçen yıllarda Taliban ile barış görüşmelerine başlamak için defalarca girişimde bulunması ve bu kapsamda Barış Konseyi kurmasına rağmen sonuca ulaşılamamıştı.

  • Ofis, bir ay geçtikten sonra kapanmış ve barış müzakereleri askıya alınmıştı.

13/02/20 22:45

Trump'a göre Taliban'la anlaşma çok yakın

Amerikan iHeart Radyo'ya verdiği mülakatta ABD ile Taliban arasındaki sürece temas eden ABD Başkanı Donald Trump, umutlu olduğunu dile getirdi. Trump, Taliban'la anlaşmanın mümkün olup olmadığı sorusuna, "Çok yakın olduğumuzu düşünüyorum. Bir anlaşmaya varmak için iyi...

Türkiye Gazetesi ·

Trump'a göre Taliban'la anlaşma çok yakın

WASHINGTON (AA) - ABD Başkanı Donald Trump, Taliban'la anlaşmanın yakın olduğunu belirterek, "Bir anlaşmaya varmak için iyi bir ihtimal olduğunu düşünüyorum." dedi. Amerikan iHeart Radyo'ya verdiği mülakatta ABD ile Taliban arasındaki sürece temas eden Trump, umutlu olduğunu...

Memleket ·

Trump'a göre Taliban'la anlaşma çok yakın

Memleket

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin