27.06.2022

HABER ÖZETI

  • Antalya ile Konya sınırında yer alan yaklaşık 1900 rakımlı Hisarlık yaylası, karların erimesiyle oluşan akarsular çevresindeki yemyeşil arazilerde açan düğün çiçekleri ile adeta sarıya boyandı.

  • Erikli Yaylası, Kızılkaya, Lişit, Kalecik ve Taşlı Yaylası gibi yaylalarda Mayıs ayına rağmen yoğun kar yağışı yaşanırken, çobanlar hayvan sürülerini beslemek için zor şarlar altında otlak arazi arıyor.

  • İlla ve mutlaka cennet vatan Türkiye Yaylayı ziyarete gelen Ayşe Barış yaylayı daha önce sadece fotoğraflarda gördüğünü ve çok etkilendiğini söyledi.

  • Her sene yerli ve yabancı yüzlerce ziyaretçi ağırlayan yayla, doğasever ve fotoğraf tutkunları için de seyrine doyumsuz manzaralar sunuyor.

24/05/22 12:54

Trabzon’da Mayıs ayında yaylalarda kar yağışı devam ediyor

Trabzon'un yüksek kesimlerinde yayla sezonu açılmasına rağmen yaylalarda kar yağışı da devam ediyor. . Trabzon Araklı ilçesine bağlı yaylalarda hayvancılıkla uğraşan vatandaşlar zor günler yaşıyor. Baharın gelmesi ve yayla sezonunun açılmasıyla hayvan sürülerini yaylalara...

Istanbulhaber ·

Toros Dağlarındaki yaylalar baharın tüm güzelliklerini sunuyor

Temiz havası, buz gibi kar sularının beslediği akarsuları ve yılın bu zamanlarında doğaya apayrı renk katan çiçekleriyle Konya'nın Toros Dağları üzerine kurulu Hisarlık yaylasında adeta görsel şölen yaşanıyor. Antalya ile Konya sınırında yer alan yaklaşık 1900 rakımlı Hisarlık...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin