25.09.2020

HABER ÖZETI

  • Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Eskişehir Stadı'nda olumsuz hava şartları nedeniyle oluşan kısmi hasarın ivedilikle giderileceğini, sistemin ana taşıyıcısı çelik halat ve diğer çelik elemanlarda herhangi bir deformasyon olmadığını bildirdi.

  • Geçtiğimiz günlerde Eskişehir Valiliği, Yeni Eskişehir Stadyumu çatısının çökme tehlikesi nedeniyle kullanımına ara verildiğini duyurmuştu.

  • Söz konusu incelemenin konusunda uzman akademisyen kadrosuna sahip üniversiteler tarafından yapılması gerektiğinden, idaremizce bu inceleme, Orta Doğu Teknik Üniversitesi ve İstanbul Teknik Üniversitesine yaptırılmıştır.

  • Stadın yapımı sırasında alınan numunelere yapılan testler ve yeni yapılan malzeme testlerinde de söz konusu malzemelerin proje hesaplarında dikkate alınan değerlere ve ilgili çelik dayanımına sahip olduğu raporlarla tespit edilmiştir.

23/01/20 13:56

TOKİ'den 'Eskişehir Stadı'nın çatısı çöktü' iddialarına ilişkin açıklama

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Eskişehir Stadı'nda olumsuz hava şartları nedeniyle oluşan kısmi hasarın ivedilikle giderileceğini, sistemin ana taşıyıcısı çelik halat ve diğer çelik elemanlarda herhangi bir deformasyon olmadığını bildirdi. TOKİ'den, Eskişehir Stadı'nın...

Memurlar ·

TOKİ'den 'Eskişehir Stadı'nın çatısı çöktü' iddialarına ilişkin açıklama

Memurlar

TOKİ’den, Yeni Eskişehir Stadyumu açıklaması

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Yeni Eskişehir Stadyumu için bir açıklama yayımlayarak, "Söz konusu elemanlarda oluşan kısmi hasarlar birkaç gün içinde netleşecek üniversite değerlendirme raporları çerçevesinde ivedilikle giderilecektir" dedi. Geçtiğimiz günlerde...

Memleket ·

TOKİ’den, Yeni Eskişehir Stadyumu açıklaması

Memleket

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin