25.02.2020

HABER ÖZETI

  • Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Milletlerarası Ticaret Odası (ICC) Türkiye Milli Komitesi ve ICC Milletlerarası Tahkim Divanı işbirliğiyle gerçekleştirilen 15.

  • Sonra hükümetimiz, tahkimi, ulusal mevzuatımıza ekledi.

  • Gelen doğrudan yabancı sermaye yatırımı, yıllık ortalama 10 milyar dolarlar seviyesine çıktı dedi.

  • 1950'de uluslararası tahkimi şekillendiren ve ticaret hukuku alanında, en başarılı anlaşmalardan biri olarak kabul edilen, New York Sözleşmesi'nin ilk taslağı, ICC tarafından hazırlandı.

24/01/20 12:58

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: "Doğrudan gelen yabancı sermaye yatırımı, yıllık ortalama 10 milyar dolarlar seviyesine çıktı"

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, "Eskiden Türkiye'ye gelen doğrudan yabancı sermaye yatırımı yılda 1 milyar doları geçmezdi. Sonra hükümetimiz, tahkimi, ulusal mevzuatımıza ekledi. Bunun da etkisiyle Türkiye'nin yatırımcılar nezdinde...

Istanbulhaber ·

"15. ICC Türkiye Tahkim Günü" toplantısı

İSTANBUL (AA) - Adalet Bakan Yardımcısı Zekeriya Birkan, hükümetin ve Adalet Bakanlığı'nın iş hukukunda da alternatif uyuşmazlık çözüm yollarını desteklediğini belirterek, "Bir gerçek var ki artık klasik yargılamalarla bu ticari ihtilafları halletmemiz mümkün gözükmüyor."...

Memleket ·

"15. ICC Türkiye Tahkim Günü" toplantısı

Memleket

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin