27.09.2020

HABER ÖZETI

  • ANKARA (AA) - Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) tarafından düzenlenen program ile Afrika ülkesi Komorlar Birliği'nden 6 itfaiye personeline Kahramanmaraş'ta teorik ve pratik eğitim verildi.

  • Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Eğitim Merkezi'nde verilen teorik ve pratik eğitimlerde, doğal afetler ve tehlikelere karşı sorumluluk bilinciyle görev alabilecek itfaiyecilerin kapasitelerinin geliştirilmesi hedeflendi.

  • Derslerde itfaiyecilere yangın söndürme, kentsel arama kurtarma, tehlikeli maddeler, trafik kazalarında müdahale ve ileri düzey kurtarma alanlarında eğitim verildi.

  • Eğitim sonunda kursiyerler, aldıkları eğitimle ülkelerine faydalı olacaklarını söyleyerek, eğitimi düzenleyen kurumlara teşekkürlerini iletti.

05/12/19 15:13

TİKA'dan Komorlu itfaiyecilere eğitim desteği

ANKARA (AA) - Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) tarafından düzenlenen program ile Afrika ülkesi Komorlar Birliği'nden 6 itfaiye personeline Kahramanmaraş'ta teorik ve pratik eğitim verildi. TİKA'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi...

Memleket ·

TİKA'dan Komorlu itfaiyecilere eğitim desteği

Memleket

TİKA’dan Komorlu itfaiyecilere eğitim desteği

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ve Türkiye Belediyeler Birliği işbirliğinde 10 gün süren olan itfaiye eğitimine Türk İş birliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığının (TİKA) katkılarıyla Komorlar'dan da 6 personelin katılımı sağlandı. Kahramanmaraş...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin