05.07.2020

  • BAKÜ (AA) - Azerbaycan Ekonomi Bakanı Şahin Mustafayev, Azerbaycan ve Türkiye arasındaki ticaret hacmini artırmayı ve yapısını çeşitlendirmeyi hedeflediklerini belirterek, Tercihli ticaret anlaşması imzaladığımızda ticaret hacmi de artacaktır.dedi.

  • Mustafayev, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ile Bakü'deki bir otelde düzenlenen Azerbaycan-Türkiye İş Forumu'na katıldı.

  • İlişkilerin yükselen çizgide ilerleyerek en yüksek düzeye ulaştığını belirten Mustafayev, devlet başkanlarının dostluğu ve verdikleri talimatların, ilişkilerin gelişmesindeki başlıca etken olduğunu söyledi.

  • Mustafayev, burada yaptığı konuşmada, foruma 300 iş adamının katıldığını, bunun da iki ülkenin özel sektörleri arasındaki ilişkilerin geliştirilmesine ilginin bir göstergesi olduğunu vurguladı.

16/09/19 19:08

"Ticaret hacmini artırmayı ve yapısını çeşitlendirmeyi hedefliyoruz"

BAKÜ (AA) - Azerbaycan Ekonomi Bakanı Şahin Mustafayev, Azerbaycan ve Türkiye arasındaki ticaret hacmini artırmayı ve yapısını çeşitlendirmeyi hedeflediklerini belirterek, "Tercihli ticaret anlaşması imzaladığımızda ticaret hacmi de artacaktır." dedi. Mustafayev, Cumhurbaşkanı...

Memleket ·

"Ticaret hacmini artırmayı ve yapısını çeşitlendirmeyi hedefliyoruz"

Memleket

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin