13.08.2020

HABER ÖZETI

  • Otomotiv sektöründe tasarım, yeni teknolojiler ve Ar-ge yatırımlarının da önemine dikkati çeken Pekcan, Yeni teknolojilerle ilgili yatırımlar önemli, yeter ki yeni yatırımlar gelsin.

  • Sektörün sorunları ile beklentilerini dile getiren otomotiv sektörü temsilcileri, İhracat Ana Planı'nda 5 hedef sektör arasında otomotivin de yer almasından memnuniyet duyduklarını belirttiler.

  • Sektör temsilcileri belirlenen hedeflere ulaşmak ve sürdürülebilir büyümeyi sağlamak için Bakanlığın koordinasyonunda azim ve kararlılıkla çalışacaklarını ifade etti.

  • Çalıştay, yeni stratejiler ve sektörün gelecek yol haritasını belirleme noktasında da faydalı olacaktır.

23/11/19 03:34

Bakan Pekcan otomotiv sektörü temsilcileriyle bir araya geldi

ANKARA (AA) - Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Türkiye ekonomisinin lokomotif sektörlerinden otomotivin Ar-Ge ve yüksek katma değerli yatırım, üretim ve ihracatının artırılmasına büyük önem verdiklerini ifade etti. Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre Pekcan, İstanbul'daki...

Memleket ·

Bakan Pekcan otomotiv sektörü temsilcileriyle bir araya geldi

Memleket

Ticaret Bakanı Pekcan otomotiv sektörünün temsilcileriyle bir araya geldi

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, otomotiv sektörünün temsilcileriyle bir araya geldi. Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan başkanlığında TİM Dış Ticaret Kompleksi'nde gerçekleştirilen "Otomotiv Endüstrisi Ortak Akıl Çalıştayı'na TİM Başkanı İsmail Gülle, Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları...

Memleket ·

Ticaret Bakanı Pekcan otomotiv sektörünün temsilcileriyle bir araya geldi

Memleket

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin