29.10.2020

HABER ÖZETI

  • Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, 26 ülkeden bakan ve bakan yardımcılarının katılımıyla gerçekleştirilen G-20 Ticaret ve Yatırım Bakanları Toplantısı'na videokonferans yöntemiyle katıldı.

  • Bu kapsamda 14 Mayıs tarihinde korona virüs salgınına yönelik G20 eylemlerini başarıyla onayladıklarını hatırlatan Pekcan, ancak bu eylemlerin uygulanmasının en az onları tanımlamak kadar önem taşıdığını söyledi.

  • Bakanlar Bildirgesinden: Covid-19 önlemleri ticarete engel olmamalı Öte yandan toplantı sonucunda, G20 ticaret ve yatırım gündeminin temel çıktıları niteliğinde bir Bakanlar Bildirgesi ve Bildirge ekinde altı belge kabul edildi.

  • Bakanlar Bildirgesi'nde, Covid-19 ile mücadelede alınan acil ticaret önlemlerinin DTÖ kurallarıyla uyumlu olması, ticarete gereksiz engel yaratmaması ve küresel tedarik zincirlerinde bozulmaya neden olmaması gerektiği vurgulandı.

23/09/20 12:09

Ticaret Bakanı, G20 Ticaret ve Yatırım Bakanları Toplantısı'na katıldı

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, "Pandemi sürecinde de G20 Ticaret ve Yatırım Bakanları olarak ticareti kolaylaştırmaya ve kısıtlayıcı önlemleri ortadan kaldırmaya yönelik iş birliğimize devam etmeliyiz." ifadesini kullandı. Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Pekcan, 26...

Memurlar ·

Ticaret Bakanı, G20 Ticaret ve Yatırım Bakanları Toplantısı'na katıldı

Memurlar

Ticaret Bakanı Pekcan’dan G20 Ticaret ve Yatırım Bakanları Toplantısı’nda işbirliği mesajı

G20 Ticaret ve Yatırım Bakanları Toplantısı'na katılan Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, "Pandemi sürecinde de G20 Ticaret ve Yatırım Bakanları olarak ticareti kolaylaştırmaya ve kısıtlayıcı önlemleri ortadan kaldırmaya yönelik işbirliğimize devam etmeliyiz" dedi. Ticaret Bakanı...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin