09.04.2020

HABER ÖZETI

  • Elektrikli otomobil üreticisi Tesla’nın CEO’suElon Musk; geçtiğimiz aylarda yaptığı açıklamada, şirketin bir sonraki üretim tesisinin Berlin’de kurulacağını duyurmuştu.

  • Berlin-Brandenburg Yüksek İdari Mahkemesi, çevre örgütlerinin başvurusu karara bağlanıncaya kadar Tesla'nınfabrika kurulacak alanda ağaç kesme faaliyetlerineson vermesi gerektiğine hükmetti.

  • 2021 yılına kadar faaliyete geçmesi planlanan fabrika, Tesla’nın dünya genelindeki dördüncü üretim fabrikası olacak.

  • AcakGreen League Brandenburgadlı çevre örgütü, fabrikanın,bölgedeki doğal yaşamı ve su kaynaklarını olumsuz etkileyeceğinibelirterek konuyu üst mahkemeye taşımıştı.

17/02/20 16:04

Tesla'nın Almanya'da kuracağı fabrikayı mahkeme durdurdu

Elektrikli otomobil üreticisi Tesla’nın CEO’su Elon Musk; geçtiğimiz aylarda yaptığı açıklamada, şirketin bir sonraki üretim tesisinin Berlin’de kurulacağını duyurmuştu. 2021 yılına kadar faaliyete geçmesi planlanan fabrika, Tesla’nın dünya genelindeki dördüncü üretim...

En Son Haber ·

Tesla'nın fabrika hazırlıklarına yargı engeli

Tesla’nın Avrupa’daki ilk elektrikli otomobil fabrikası hayali Alman yargısına takıldı. Berlin-Brandenburg Yüksek İdari Mahkemesi, çevre örgütlerinin başvurusu karara bağlanıncaya kadar Tesla'nın fabrika kurulacak alanda ağaç kesme faaliyetlerine son vermesi gerektiğine...

Yeniçağ Gazetesi ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin