26.01.2021

  • Van Terziler Konfeksiyoncular Kunduracılar ve Giyim Sanatkârları Esnaf Odası Başkanı Çetin Karaduman, kentte 250'nin üzerinde terzi olduğunu ifade ederek, Kayıtsız esnaf kayıtlı esnafın hakkını gasp ediyor dedi.

  • Yeni neslin terzilik mesleğine ilgi göstermemesi ve yeni ustaların yetişmemesinden yakınan terziler, yetkililerin buna el atması gerektiğini söylediler.

  • Terziliğin artık insanlar arasında ihtiyaçtan çıkıp zevk meselesi haline geldiğini vurgulayan Karaduman, Eskiden terziye bir rağbet vardı.

  • Geçmiş yıllarda elbise diktirebilmek için vatandaşların kuyruğa girdiği ve özellikle bayramlarda babaların çocukları ile birlikte giderek takım elbise ve pantolon diktirdiği terziler, şimdilerde ise yaşam mücadelesi veriyor.

28/07/20 16:43

Terzilere rağbet yok

Van Terziler Konfeksiyoncular Kunduracılar ve Giyim Sanatkârları Esnaf Odası Başkanı Çetin Karaduman, kentte 250'nin üzerinde terzi olduğunu ifade ederek, "Kayıtsız esnaf kayıtlı esnafın hakkını gasp ediyor" dedi. Van'da terzilik mesleğini sürdüren esnaf, artık tabandan...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin