06.07.2022

HABER ÖZETI

  • Ekonomik İş Birliği Teşkilatı Parlamenter Asamblesi (EİTPA) 3. Genel Konferansı'na katılmak üzere Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de bulunan TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Bakü temaslarına devam ediyor.

  • Haydar Aliyev'in mezarına çiçek bırakıp saygı duruşunda bulunan Şentop, Azerbaycan ve Türk şehitliklerini de ziyaret ederek anıtlara çelenk bıraktı.

  • Şentop, konferansta yaptığı konuşmada, Türkiye olarak her şart altında kardeş Azerbaycan'ın yanında yer aldık, daima haklı davasında destekçi olduk, bundan sonra da destekçi olmaya devam edeceğiz dedi.

  • Şahs-ı maneviniz, uzun yıllar sonra 44 günlük Vatan Muharebesi'nde ülkelerini işgalden kurtarmalarında Azerbaycan askerlerine de ışık tuttu, moral, azim ve güç verdi.

17/05/22 16:59

TBMM Başkanı Şentop: "Türkiye olarak her şart altında kardeş Azerbaycan’ın yanında yer aldık"

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop, Ekonomik İş Birliği Teşkilatı Parlamenter Asamblesi 3. Genel Konferansı'nda, "Türkiye olarak her şart altında kardeş Azerbaycan'ın yanında yer aldık" dedi. TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de...

Istanbulhaber ·

TBMM Başkanı Şentop, Bakü’de şehitlikleri ziyaret etti

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop, Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de şehitlikleri ziyaret etti. Ekonomik İş Birliği Teşkilatı Parlamenter Asamblesi (EİTPA) 3. Genel Konferansı'na katılmak üzere Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de bulunan TBMM Başkanı Mustafa...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin