27.02.2021

HABER ÖZETI

  • Tayland Halk Sağlığı Bakanı Anutin Charnvirakul, Başbakan Prayut Chan-o-cha'nın ülkede Covid-19 aşısı uygulanan ilk kişi olacağını söyledi.

  • Ülke lideri olduğu için Prayut'un ilk Covid-19 aşısını yaptırması önemli diyen Anutin, Prayut, yaş sınırlaması olmadığı için AstraZeneca aşısını yaptıracak.

  • Dünya genelinde Covid-19 salgını ile mücadele kapsamında aşılama seferberliği sürerken, Taylan'dan aşılamaya ilişkin yeni bir açıklama geldi.

  • Gerekli dozun kalanının ise Siam Bioscience tarafından AstraZeneca adına üretilerek ülkeye Haziran ve Aralık ayları arasında teslim edileceği kaydedilmişti.

23/02/21 17:43

Tayland'da ilk Covid-19 aşısı Başbakan Prayut'a yapılacak

Dünya genelinde Covid-19 salgını ile mücadele kapsamında aşılama seferberliği sürerken, Taylan'dan aşılamaya ilişkin yeni bir açıklama geldi. Tayland Halk Sağlığı Bakanı Anutin Charnvirakul, Başbakan Prayut Chan-o-cha’nın ülkede Covid-19 aşısı uygulanan ilk kişi olacağını...

Türkiye Gazetesi ·

Tayland’da ilk Covid-19 aşısı Başbakan Prayut’a yapılacak

Tayland Halk Sağlığı Bakanı Anutin Charnvirakul, ülkede ilk Covid-19 aşısının Başbakan Prayut Chan-o-cha'ya yapılacağını belirterek, 62 yaşındaki Prayut'un, Çin'de üretilen Sinovac aşısı sadece 18-59 yaş grubu üzerinde test edildiği ve etkinliği ile yan etkilerinin diğer...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin