18.05.2022

  • Tarsus Belediyesi, Ata Tohumu projesi kapsamında 16 yıldır farklı çeşitlerde yetiştirilerek belediyeye bağışlanan, aralarında unutulmaya yüz tutmuş tohumlarında bulunduğu 100'ün üzerinde tohumu, Tohum Gen Bankasında muhafaza ederek doğaya kazandıracak.

  • 16 yıldır ağaçlardan, çiçeklerden, farklı sebze ve meyvelerden tohum biriktirdiğini belirten Nursel Baş, Ben 16 yıldır doğayı çok sevdiğim için kendi kendime bir tohum bankası oluşturdum.

  • Türkiye, Avrupa'da endemik bitki çeşitliliği arasından en zengin ülkelerden bir tanesi, bizim ülkemizde de 3 bin 200 tür endemik bitki var ve Avrupa'da bu zenginlik yok.

  • Tohum bankamızda muhafaza edilen tohumlar elde edildiği andaki genetik yapısını koruyarak uzun yıllar saklanabiliyor, Bizler ata tohum projemiz kapsamında bağışlanan tohumlarla mirasımıza sahip çıkıyoruz şeklinde konuştu.

19/01/22 11:46

Tarsus’ta ata tohum dayanışması büyüyor

Tarsus Belediyesi, "Ata Tohumu" projesi kapsamında 16 yıldır farklı çeşitlerde yetiştirilerek belediyeye bağışlanan, aralarında unutulmaya yüz tutmuş tohumlarında bulunduğu 100'ün üzerinde tohumu, Tohum Gen Bankasında muhafaza ederek doğaya kazandıracak. Tarsus Belediyesi'nin...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin