28.10.2020

HABER ÖZETI

  • Domates azalmasına rağmen fiyat düşük Konuyla ilgili konuşan Tepebaşı Ziraat Odası Başkanı Süleyman Buluşan, domates üretiminde bu yıl zorlandıklarını söyledi.

  • Hava koşulları ve pandemiden olumsuz etkilenen üretici, markette 4-5 lira olan sofralık domatesin tarlada 1 liraya satılmasından ötürü dert yanıyor.

  • Fiyatlar karşısında bir yıllık emeği adeta tarlaya gömülen birçok üretici, masraflarını karşılamayan satış fiyatlarına tepki gösteriyor.

  • Emeğimizin karşılığını tam olarak alamıyoruz Domates üretimi yapan Ömer Kızılay ise, Çeşitli sıkıntılar yaşadık sezon başından buyana.

12/09/20 15:30

Tarlada 1 lira olan sofralık domates 4 katı fiyatla mutfağa giriyor

Üretim sürecinin başlarında don ve dolu gibi hava koşullarından olumsuz yönde etkilenen sofralık domateste hasat başladı. Pandemi döneminde artan girdi fiyatlarından da etkilenen domates, bu sezon üreticinin belini büktü. Tarlada bir liraya satılan sofralık domates, markete...

Türkiye Gazetesi ·

Tarlada 1 lira olan sofralık domates 4 katı fiyatla mutfağa giriyor

Türkiye'nin önemli tarım merkezlerinden olan Eskişehir'de sofralık domates hasadı başladı. Hava koşulları ve pandemiden olumsuz etkilenen üretici, markette 4-5 lira olan sofralık domatesin tarlada 1 liraya satılmasından ötürü dert yanıyor. Üretim sürecinin başlarında don...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin