05.03.2021

  • İl Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Şahin de, Kırsal alanlarda kurulan tarım işletmelerinin ekonomik kalkınmada önemli bir rolü bulunmaktadır.

  • Bakanlığın kırsal kalkınma desteklemeleri kapsamında almış olduğu hibe desteği ile mevcut işletmesinin kapasitesini artırıp, teknolojisini yenileyen işletme, ham susamı işleyerek yurt içi pazarının yanı sıra özellikle Avrupa ülkelerine ihraç ediyor.

  • Yapmış olduğu kapasite artırımı ve teknoloji yenileme ile ihracat oranının yüzde 57 arttığını söyleyen işletme sahibi; Üretim kapasitemizin artmasıyla birlikte istihdam sayımızda da artışlar yaşandı.

  • İşletmenin çalışmalarının bölgemizde çarpan etkisi oluşturarak desteklerden yararlanan işletme sayısının artmasını, bu nedenle de yatırımcılarımızın Kırsal Kalkınma Yatırımları Desteklerine başvurarak yararlanmalarını istiyorum ifadelerini kullandı.

21/01/21 15:44

Tarım ve Orman Müdürü Şahin’in ziyaretleri sürüyor

İl Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Şahin, kırsal kalkınma desteklemelerinden yararlanarak faaliyetlerine devam eden işletmeleri ziyaret etmeye devam ediyor. Kayseri Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren susam işleme ve paketleme tesisini ziyaret ederek işletmenin durumu...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin